دل خواسته ها


  فريدون جيراني

  شاطر
  avatar
  catuyoun
  Admin

  تعداد پستها : 1950
  Age : 52
  Registration date : 2008-02-27

  فريدون جيراني

  پست من طرف catuyoun في الجمعة مايو 28, 2010 8:09 am

  فريدون جيرانی  زندگينامه

  فريدون جيراني متولد 1330 كاشمر است. وي فعاليت هنري را سال 1351 با بازي در نمايش «عصمت» آغاز كرد و سال 1352 به عضويت سينماي آزاد مشهد در آمد. او فيلمسازي در سينماي حرفه اي را سال 1360 با نوشتن فيلمنامه فيلم «آفتاب نشينها» به كارگرداني مهدي صباغ زاده تجربه كرد. جيراني علاوه بر سينما در مطبوعات نيز فعاليت دارد.


  كارگردان : (۱۱)مورد
  (۱۳۸۰)(۱۳۷۰)(۱۳۶۰)

  ۱ - پازل (قصه پريا) (۱۳۸۹)
  ۲ - پارك وي (۱۳۸۵)
  ۳ - ستاره ها (جلد 1: ستاره مي شود) (۱۳۸۴)
  ۴ - ستاره ها (جلد 2: ستاره است) (۱۳۸۴)
  ۵ - ستاره ها (جلد 3: ستاره بود) (۱۳۸۴)
  ۶ - سالاد فصل (۱۳۸۳)
  ۷ - صورتي (۱۳۸۱)
  ۸ - شام آخر (۱۳۸۰)
  ۹ - آب و آتش (۱۳۷۹)
  ۱۰ - قرمز (۱۳۷۷)
  ۱۱ - صعود (۱۳۶۶)  دستيار كارگردان : (۳)مورد
  (۱۳۶۰)

  ۱ - دبيرستان (۱۳۶۵)
  ۲ - سناتور (۱۳۶۲)
  ۳ - آفتاب نشينها (۱۳۶۰)  مشاور كارگردان : (۱)مورد
  (۱۳۶۰)

  ۱ - دبيرستان (۱۳۶۵)  نويسنده : (۲۲)مورد
  (۱۳۸۰)(۱۳۷۰)(۱۳۶۰)

  ۱ - پارك وي (۱۳۸۵)
  ۲ - ستاره ها (جلد 1: ستاره مي شود) (۱۳۸۴)
  ۳ - ستاره ها (جلد 2: ستاره است) (۱۳۸۴)
  ۴ - ستاره ها (جلد 3: ستاره بود) (۱۳۸۴)
  ۵ - سالاد فصل (۱۳۸۳)
  ۶ - صورتي (۱۳۸۱)
  ۷ - شام آخر (۱۳۸۰)
  ۸ - آب و آتش (۱۳۷۹)
  ۹ - قرمز (۱۳۷۷)
  ۱۰ - اشك و لبخند (۱۳۷۳)
  ۱۱ - در كمال خونسردي (۱۳۷۳)
  ۱۲ - دو همسفر (۱۳۷۰)
  ۱۳ - نرگس (۱۳۷۰)
  ۱۴ - در آرزوي ازدواج (۱۳۶۹)
  ۱۵ - زير بامهاي شهر (۱۳۶۸)
  ۱۶ - تصوير آخر (۱۳۶۵)
  ۱۷ - گمشده (۱۳۶۴)
  ۱۸ - گلهاي داوودي (۱۳۶۳)
  ۱۹ - پرونده (۱۳۶۲)
  ۲۰ - سناتور (۱۳۶۲)
  ۲۱ - رهايي (۱۳۶۱)
  ۲۲ - آفتاب نشينها (۱۳۶۰)


  طرح اوليه داستان از : (۲)مورد
  (۱۳۸۰)(۱۳۶۰)

  ۱ - زاگرس (۱۳۸۴)
  ۲ - شب حادثه (۱۳۶۷)


  پرداخت نهايي : (۲)مورد
  (۱۳۷۰)(۱۳۶۰)

  ۱ - گريز (۱۳۷۱)
  ۲ - پاييزان (۱۳۶۰)


  مشاور فيلمنامه : (۱)مورد
  (۱۳۷۰)

  ۱ - دو روي سكه (۱۳۷۱)


  سرمايه گذار : (۱)مورد
  (۱۳۷۰)

  ۱ - آب و آتش (۱۳۷۹)


  با تشكر از : (۲)مورد
  (۱۳۷۰)

  ۱ - غريبانه (۱۳۷۶)
  ۲ - ديپلمات (۱۳۷۴)


  _________________
  و من طعم شیرین نشستن در سکوت را خواهم چشید !
  avatar
  catuyoun
  Admin

  تعداد پستها : 1950
  Age : 52
  Registration date : 2008-02-27

  رد: فريدون جيراني

  پست من طرف catuyoun في الجمعة مايو 28, 2010 8:12 am

  نود سینمایی احتمالا از این هفته روی آنتن می‌رود؛
  فیلم توقیف شده «به رنگ ارغوان» در شبکه سوم سیما  برنامه نود سینمایی در اولین برنامه خود به فیلم "به رنگ ارغوان " حاتمی کیا خواهد پرداخت .ضبط برنامه سینمایی «هفت» (نود سینمایی ) به تهیه کنندگی «فریدون جیرانی» آغاز شد و اولین قسمت آن بعد از عاشورا به روی آنتن شبکه 3 خواهد رفت.

  برنامه «هفت» یک مجله سینمایی است که هفته‌ای یکبار در 90 دقیقه به اوضاع سینمای ایران می‌پردازد.

  بنابراین گزارش، 70 دقیقه از این برنامه با حضور مهمان و به طور زنده اجرا و پخش خواهد شد و مابقی آن بخش‌های ضبط شده‌ای است که تولید آن آغاز شده است.

  این برنامه که نام «هفت» به طور موقت برای آن انتخاب شده، مصاحبه محور نیست و هفته‌ای یک‌بار در روزهای پنجشنبه یا جمعه به روی آنتن خواهد رفت.

  مجری بخش‌های زنده این برنامه هنوز مشخص نشده و برنامه‌ریزی سازندگان آن به گونه‌ای است که اولین قسمت «هفت» پس از عاشورا به روی آنتن شبکه سوم برود.  منبع : جهان


  _________________
  و من طعم شیرین نشستن در سکوت را خواهم چشید !
  avatar
  catuyoun
  Admin

  تعداد پستها : 1950
  Age : 52
  Registration date : 2008-02-27

  رد: فريدون جيراني

  پست من طرف catuyoun في الجمعة مايو 28, 2010 8:12 am

  واکنش منفی سینماگران به برنامه سینمایی "هفت"
  فرزاد موتمن: فریدون جیرانی فقط و فقط می‌خواهد خودش را مطرح کند/ برنامه هیچ کدام از قواعد بازی را رعایت نکرد و به ما کاملاً دروغ گفتند


  علی اناری: کارگردان فیلم سینمایی «پوپک و مش ماشاءاله» از جمله سینماگرانی است که دید خوبی نسبت به برنامه «هفت» ندارد. چهارهفته‌ بیشتر از پخش برنامه زنده «هفت» با اجرای فریدون جیرانی از شبکه سوم سیما نمی‌گذرد و جالب آنکه که در همین چند هفته و چهار قسمتی که از این برنامه به روی آنتن رفته است، شاهد موضع گیری‌ها و اظهارنظرهای مختلف و البته متفاوت اهالی سینما در خصوص آن هستیم.

  در ادامه سلسله گفت و گوهایمان با اهالی سینما در خصوص این برنامه، به سراغ فرزاد موتمن کارگردان نام آشنای سینمای کشورمان رفتیم. موتمن از جمله کارگردانانی است که در یک قسمت از چهار برنامه پخش شده حضور یافته و اتفاقاً فیلمش هم مورد نقد و بررسی کارشناسان حاضر در برنامه قرار گرفته است.

  موتمن که از تجربه حضورش در این برنامه کاملاً ناراضی به نظر می‌رسید، گفت: «من یک تجربه با این برنامه داشتم که متاسفانه بسیار اسف‌انگیزی بود. چنین برنامه حداقل باید قواعد بازی را رعایت کند. یعنی ما پذیرفته‌ام که همه‌اش بازی است اما همین بازی هم قواعد خود را دارد. متاسفانه برنامه آقای جیرانی این قواعد را رعایت نمی‌کند و به طرز عجیبی غیر دموکراتیک است.»

  کارگردان «پوپک و مش‌ ماشاء‌اله» تقصیر عمده اشکالات موجود در برنامه را به گردن جیرانی انداخته و اظهار داشت: «خیلی صریح بگویم به نظر من مجری این برنامه فقط و فقط در پی مطرح کردن خودش است. من در خصوص برنامه‌ای که خود در آن حضور پیدا کردم حرف می‌زنم. من می‌گویم اگر قصدتان این است فیلمی را نقد کنید پس دیگر چه نیازی است که کارگردان و بازیگر فیلم را به برنامه بیاورید. خب کار خودتان را بکنید.»

  او در ادامه افزود: «اگر می‌خواهید نظر منتقد و کارگردان را توامان داشته باشید که باز تکلیف روشن است. یک منتقد بیاورید صحبت کند و بعد به کارگردان هم اجازه حرف زدن بدهید، اما در برنامه‌ای که ما در آن حضور پیدا کردیم به جرات می‌توانم بگویم فرصت حرف زدن به من و آقای آییش داده نشد.»

  کارگردان «صداها» که دل پری از نحوه اجرای برنامه و ترک‌تازی کارشناسان «هفت» در نقد فیلم «پوپک و مش ماشا‌اله» داشت اصل عدالت در این برنامه را زیر سوال برد و گفت: «منتقدان فیلم به تفصیل حرف‌های خود را زدند ولی ما یک یا دو دقیقه بیشتر فرصت صحبت کردن پیدا نکردیم.»

  او همچنین افزود: «بعد اگر قرار است منتقد یا منتقدانی را به برنامه بیاوریم چه بهتر که مانند نقدهای مثبت و منفی که در روزنامه‌ها به چاپ می‌رسد، یک منتقد موافق و یک منتقد مخالف را رو به روی یکدیگر بگذاریم، اما در برنامه‌ای که ما شرکت کردیم هر دو منتقد مخالف فیلم من بودند.»

  موتمن در ادامه سوالی را مطرح کرده و اظهار داشت: «اگر رای و نظر مردم واقعاً مهم است، فیلمی که تا امروز 900 میلیون تومان فروخته بالاخره حداقلی از همراهی مردم را بدست آورده است. اینطور هست یا نیست؟ متاسفانه هیچ کدام از قواعد بازی را برنامه آقای جیرانی رعایت نکرد و اطلاعاتی هم که قبل از حضور در برنامه به ما ارائه داده بودند کاملاً دروغ بود. در واقع ما را در یک عمل انجام شده قرار دادند.»

  موتمن با اعتراف به اینکه انتظار چنین برخوردی را نداشته است افزود: «واقعیت داستان را بخواهید من در نقطه‌ای از برنامه به سرم زد که مثل خود دوستان بازی را به هم بزنم و استودیو را ترک کنم، اما شاید فقط به خاطر بینندگان برنامه و مسئولین تلویزیون بود که از این تصمیم منصرف شدم.»

  کارگردان «شب‌های روشن» در انتها با اشاره به اینکه آینده روشنی را برای «هفت» پیش‌بینی نمی‌کند گفت: «این برنامه با شکلی که در حال حاضر اجرا می‌شود نمی‌تواند به سینمای ایران کمک کند، در حالی که سینمای ما واقعاً نیازمند چنین برنامه‌هایی با رویکردی بی‌طرف و درست است. یکی از آرزوهای من این است که تلویزیون ایران بتواند برنامه‌ای مانند «hard talk» شبکه بی بی سی بسازد. در «hard talk» ما با نقد یک طرفه مواجه نیستیم و مهمان برنامه به اندازه کافی فرصت دفاع از خود را دارد و این حقیقتی است که برنامه «هفت» به کل با آن بیگانه است.»  منبع : خبر آنلاین


  _________________
  و من طعم شیرین نشستن در سکوت را خواهم چشید !
  avatar
  catuyoun
  Admin

  تعداد پستها : 1950
  Age : 52
  Registration date : 2008-02-27

  رد: فريدون جيراني

  پست من طرف catuyoun في الجمعة مايو 28, 2010 8:13 am

  «هفت» پخش پشت‌صحنه «سن‌پترزبورگ» و بررسي سينماي كمدي
  مجله سينمايي «هفت»، امشب با حضور چند بازيگر معروف كمدي، به بررسي كمدي‌هاي سخيف مي‌پردازد.  در برنامه امشب مجله سينمايي «هفت»، به تهيه‌كنندگي و اجراي «فريدون جيراني»، فيلم سينمايي «دموكراسي تو روز روشن» با حضور علي عطشاني(كارگردان و فيلمنامه‌نويس) نقد و بررسي مي‌شود.
  همچنين گفتگويي پيرامون سينماي كمدي و كمدي‌هاي سخيف با حضور دو بازيگر معروف كمدي و ارتباط تلفني با بازيگر ديگري از سينماي كمدي در اين برنامه انجام مي‌شود.
  پخش پشت صحنه «فرش قرمز» ساخته محسن دامادي كه اين روزها در مرحله فيلمبرداري قرار دارد و پشت صحنه فيلم «سن‌پترزبورگ» ساخته بهروز افخمي كه در مراحل فني به سر مي‌برد، از بخش‌هاي ديگر اين برنامه است.
  در اين برنامه علاوه بر اعلام برخي اخبار سينمايي، با ميهمان ويژه‌اي به صورت تلفني درباره وقايع و اتفاقات جشنواره فيلم كن گفتگو مي‌شود.
  برنامه «هفت» هر هفته ساعت 22:30 تا 24 پخش مي‌شود.


  _________________
  و من طعم شیرین نشستن در سکوت را خواهم چشید !

   اكنون الخميس يناير 17, 2019 1:44 am ميباشد